Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Dom na sprzedaż - Jasieniec

Dom na sprzedaż - Jasieniec

Do sprzedania dom w Jasieńcu 75m2 Więcej informacji w linku poniżej link do ogłoszenia Read more...

Mieszkanie w centrum - sprzedam

• Sprzedam bezpośrednio mieszkanie 51 m2 Grójec Centrum c. 195 tys. t. 662089300 Read more...

Dom z gruntem - Żyrów

• Sprzedam dom z zabudowaniami wraz z gruntem o powierzchni 14,01 ha w miejscowości Żyrów woj.... Read more...

Działka pod zabudowę

Działkę pod zabudowę jednorodzinną i bliźniaczą od 1,5 ha do 5-6 ha jest opracowywany plan zagospodarowania... Read more...

Wynajmę mieszkanie - os. Centrum

• Wynajmę mieszkanie 2 pokojowe umeblowane na os. Centrum, 2 piętro tel. 695 433 618 Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

Duży sukces uczennicy ZS w Tarczynie

DUŻY SUKCES UCZENNICY ZESPOŁU SZKÓŁ W TARCZYNIE

Gabriela Pietrzak, uczennica Publicznego Gimnazjumim. Szarych Szeregów w Tarczynie zostałafinalistką konkursu przedmiotowego z języka polskiegoorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty!

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe cieszyły się , jak w każdym roku, dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Mają one na celu wyłonienie najzdolniejszych uczniów województwa mazowieckiego. Jest o co walczyć, bowiem zdobycie tytułu finalisty lub laureata jest nie tylko zaszczytne, ale przynosi również wymierne korzyści w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Droga do sukcesu jest jednak niełatwa. Wymagania konkursowe daleko wybiegają poza szkolny program nauczania, dlatego uczestnicy muszą włożyć w przygotowanie wiele pracy, zaangażowania i wysiłku, i oczywiście wykazać się nieprzeciętnymi zdolnościami. Zmagania przebiegają na trzech etapach: szkolnym, rejonowym, wojewódzkim.

Po zawodach szkolnych, które miały miejscu w listopadzie dwoje uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursu z języka polskiego: Gabriela Pietrzak z kl. III b (nauczyciel – p. Agnieszka Chudzikowska) i Marcel Chudzikowski z kl. III c (nauczyciel – p. Urszula Miedza).

Udział w konkursie zakończył się wielkim sukcesem dla uczennicy Gabrieli Pietrzak, która dotarła do etapu finałowego w Warszawie i uzyskując znakomity wynik oraztytuł finalistki konkursu.

Z tego imponującego osiągnięcia szkoła jest niezwykle dumna. Uczennica otrzymała ważne na terenie całego kraju zaświadczenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty, a sukces zostanie odnotowany na świadectwie ukończenia szkoły, za co zyska 13 dodatkowych punktów przy rekrutacji do wymarzonej szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZS Tarczyn


Krosny w Tarczynie - 21.05.15

KROSNY w Tarczynie 21 maja 2015r. godz. 20:00 - Nowy Program Mowa Ciała

 

 

Korzystamy z projektów w Tarczynie

Atrakcje edukacyjne dla uczniów Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Tarczynie w związku z korzystaniem ze środków unijnych

Wycieczki edukacyjne dofinansowane z UE

W dniu 17 marca 2015 roku 20 uczniów Publicznego Gimnazjum w Tarczynie w ramach projektu unijnego „Moja przyszłość” pod opieką p. Justyny Drewnik i p. Justyny Zdunek wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy i jej okolic. Wyjazd obejmował wizytę w Teatrze 6. Piętro i lekcję muzealną w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach.

W Pałacu Kultury i Nauki w Teatrze 6. Piętro uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Bromba w sieci” w reżyserii Macieja Wojtyszko. Spektakl ten pokazuje zagrożenia w sieci, uzależnienie od gier komputerowych i ich wpływ na młodego człowieka. Przedstawia również wartości takie jak przyjaźń i odwaga.

Historia motoryzacji

Wizytę w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach uczniowie rozpoczęli od lekcji muzealnej pt. „ Historia motoryzacji”. Zostali oni wprowadzeni w świat techniki i motoryzacji. Dowiedzieli się m.in.: kto wynalazł oponę, jakie samochody zostały wyprodukowane jako pierwsze? Następnie wszyscy uczestnicy odbyli przejażdżkę zabytkowym autobusem z lat 40-tych po okolicy Otrębus. Z okien Angielskiego Piętrusa podziwiali ciekawe miejsca, takie jak: Siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, Muzeum Iwaszkiewicza w Stawisku oraz miasto – ogrody w Podkowie Leśnej.

Słynny Rudy 102

W muzeum uczniowie oglądali eksponaty pięknych samochodów z lat 20,30,50,60, 80-tych, karety, powozy, autobusy, motocykle oraz czołgi, wojskowe samochody i ciężarówki. Dużą atrakcją dla uczestników był czołg Rudy 102, który można podziwiać nie tylko z zewnątrz. Mogli również zajrzeć do wnętrza takich samochodów jak: Packard, Whippet, Czajka Gomółki, Warszawa M20, Rolls Royce, ZIS 110, ZIS Stalina, czy taksówka londyńska.

Nasi uczniowie zdobyli wiedzę w sposób ciekawy i przyjemny, a wyjazd z pewnością zapamiętają na długo.

Nowoczesne wyposażenie

Środki unijne to nie tylko zajęcia edukacyjne, ale również doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne. W związku z tym został zakupiony nowoczesny sprzęt elektroniczny oraz materiały edukacyjne związane z prowadzeniem zajęć.

ZS Tarczyn


 

Ja jestem Żyd z "Wesela" - 18.04.15

JA JESTEM ŻYD Z "WESELA" wg opowiadania Romana Brandstaettera w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie - 18 kwietnia 2015r. godz. 19:00

Atrakcje ulepszają edukację

ATRAKCJE ULEPSZAJĄ EDUKACJĘ

Przedszkolaki powitały wiosnę piosenką, bibułkowymi kwiatami i radosnymi okrzykami. Barwnym korowodem przemaszerowały alejkami osiedla z samodzielnie wykonaną Marzanną.

Wraz z nadejściem wiosny odwiedziły szklarnię, do której zaprosiła dzieci mama Julki. Mogły zobaczyć w niej m.in. uprawę nowalijek będących źródłem zdrowia i witalności. Wizyta w szklarni zachęciła dzieci 5-letnie do samodzielnego wykonania w przedszkolu kolorowych kanapek. Smakowały one dzieciom i rodzicom jak nigdy dotąd!

Zdrowego odżywiania dzieci uczyły się również podczas realizacji programów ekologicznych: „Kubusiowi przyjaciele natury” , „Mamo, tato wolę wodę” oraz „Chrup na zdrowie”.

Dzieci odwiedziły także piekarnię, gdzie poznały proces powstawania chleba.

Przedszkolaki poznały tradycje ludowe związane ze Świętami Wielkanocnymi. Siały owies, malowały jajka, dekorowały mazurki. Wiele radości dostarczyło dzieciom obejrzenie małych kurczątek, które przyniosła do przedszkola mama Michasi i Olka.

Dzieląc się darem serca przedszkolaki włączyły się w akcję zbiórki żywności i leków dla dzieci z Ukrainy.

Na wiosnę dzieci ponownie odwiedziły Gminny Ośrodek Kultury, gdzie obejrzały spektakl „Złota kaczka” w wykonaniu teatru

Przedszkolaki przypomniały sobie również zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa , które utrwalały m.in. podczas spotkania ze strażakiem, projekcji filmów edukacyjnych, a także obejrzenia teatrzyku „Wybierz numer 112”.

Wspólnie z nauczycielami i rodzicami dzieci planują już kolejne atrakcje, a wśród nich tradycyjnie – Piknik Rodzinny, który odbędzie się w naszym przedszkolu 16 maja. Już dziś serdecznie zapraszamy (więcej informacji ukaże się na stronie www.przedszkoletarczyn.pl)

 

Przedszkole Tarczyn 


 

Spotkanie z dietetykiem 14.04.15

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie serdecznie zaprasza na wiosenne spotkanie z dietetykiem - 14 kwietnia 2015 r., godz. 18:00

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image