Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Dom na sprzedaż - Jasieniec

Dom na sprzedaż - Jasieniec

Do sprzedania dom w Jasieńcu 75m2 Więcej informacji w linku poniżej link do ogłoszenia Read more...

Mieszkanie w centrum - sprzedam

• Sprzedam bezpośrednio mieszkanie 51 m2 Grójec Centrum c. 195 tys. t. 662089300 Read more...

Dom z gruntem - Żyrów

• Sprzedam dom z zabudowaniami wraz z gruntem o powierzchni 14,01 ha w miejscowości Żyrów woj.... Read more...

Działka pod zabudowę

Działkę pod zabudowę jednorodzinną i bliźniaczą od 1,5 ha do 5-6 ha jest opracowywany plan zagospodarowania... Read more...

Wynajmę mieszkanie - os. Centrum

• Wynajmę mieszkanie 2 pokojowe umeblowane na os. Centrum, 2 piętro tel. 695 433 618 Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

Kino za rogiem w Tarczynie - 18.10.14

Repertuar KINA ZA ROGIEM - 18 październik 2014

Tarczyński projekt "Mój bieg po zdrowie"

MÓJ BIEG PO ZDROWIE

Gmina Tarczyn zakończyła realizację unijnego projektu „Mój bieg po zdrowie”, w ramach którego przeprowadzono profesjonalne treningi dla osób chcących w najdrobniejszych aspektach przygotować się do startu w Półmaratonie Tarczyńskim 2014.

Na wdrożenie niniejszego przedsięwzięciatarczyński samorząd zdobył dofinansowanie z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” (tzw. „małe projekty”), oś 4 LEADER, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Zajęcia sportowe odbywały się w gminie Tarczyn od połowy marca 2014, w łącznym wymiarze 192 godzin. Zajęcia rozplanowali w najdrobniejszych szczegółach wykwalifikowani specjaliści od przygotowania ogólnego (siła, zwinność, gibkość, wytrzymałość) oraz od przygotowania techniki biegowej i motoryki. Uczestnicy treningów otrzymali ponadto odpowiednio dobrane stroje oraz buty sportowe. Dzięki tak kompleksowemu przygotowaniu mogli z powodzeniem podołać wielkiemu wyzwaniu, jakim jest bez wątpienia przebiegnięcie półmaratonu.

Zwieńczeniem realizacji projektu „Mój bieg po zdrowie” było wręczenie dyplomów oraz upominków dla uczestników opisywanego przedsięwzięcia, jak również dla innych biegaczy z gminy Tarczyn, którzy wystartowali w Półmaratonie Tarczyńskim, przeprowadzonym połowie września. Uroczystość odbyła się na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tarczynie. – Cieszymy się, że zrealizowany przez nas projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem i mnóstwem pozytywnych opinii. Dziękuje Panu Markowi Turczynowi oraz Panu Andrzejowi Latkowskiemu za wspaniałe przeprowadzenie treningów, a Państwu za aktywne uczestnictwo i korzystanie z naszej oferty, zarówno jeśli chodzi o ćwiczenia sportowe, jak również półmaraton. Będziemy czynili wiele starań, by nasza gmina stawała się jeszcze atrakcyjniejsza dla osób prowadzących zdrowy i aktywny tryb życia. Chodzi tu nie tylko o następne projekty szkoleniowe, lecz także między innymi o budowę kolejnych ścieżek rowerowych – podkreślała burmistrz Barbara Galicz.

Dzięki realizacji projektu „Mój bieg po zdrowie” wzrosła aktywność społeczności lokalnej gminy Tarczyn. Inne osiągnięte cele związane z projektem to: promocja sportu i rekreacji, uatrakcyjnienie form spędzania wolnego czasu, kształtowanie kondycji fizycznej i wiary we własne możliwości, zintegrowanie lokalnych środowisk, promocja walorów turystycznych, kulturowych, przyrodniczych i dziedzictwa historycznego gminy Tarczyn (część tras biegowych wiodła przez obszary, na których znajdują się obiekty cenne kulturowo, historycznie i przyrodniczo).

Szymon Woźniak


 

       

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Publikacja opracowana przez Gminę Tarczyn

Publikacja współfinansowana ze środków Unii  Europejskiej w ramach

działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt, oś 4 LEADER,

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

 

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Tarczyńskie Owocobranie 2014

KULTURA, TRADYCJA I SPORT W NAJLEPSZYM WYDANIU

Tarczyńskie Owocobranie, święto promujące sadownictwo, lokalną sztukę, rzemieślnictwo i przysmaki, ponownie przyciągnęło mnóstwo uczestników. Rynek miasta wypełniony był m.in. stoiskami, florystycznymi kompozycjami z kwiatów, owoców i traw, a także wystawą malarstwa i kiermaszem rękodzieła ludowego. Porywającym, pełnym temperamentu występem popisał się zespół Buenos Amigos. Po raz kolejny ogromną atrakcją okazał się IV Półmaraton Tarczyński (relacjonowany przez Telewizję Polską), w którym wzięło udział kilkuset zawodników, w tym uczestnicy realizowanego przez gminę projektu „Mój bieg po zdrowie”, współfinansowanego ze środków UE

Półmaraton Tarczyński, Bieg Rodzinny oraz biegi towarzyszące, ponownie zebrały niezwykle pochlebne recenzje wśród uczestników i obserwatorów. Szczególnie podziękowania za perfekcyjną organizację zawodów należą się animatorowi sportu Andrzejowi Latkowskiemu, uczniom i pracownikom z Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, pracownikom jednostek organizacyjnych gminy oraz służbom mundurowym i medycznym zabezpieczającym imprezę.

Bieg po zdrowie

Bieg główny odbył się po trasie liczącej ok. 21 km, posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dla amatorów przebieżek przeprowadzono z kolei Bieg Rodzinny oraz biegi przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. W tegorocznej edycji zawodów wzięli również udział uczestnicy cieszącego się dużym zainteresowaniem unijnego projektu „Mój bieg po zdrowie”. W ramach zapewnionych przez władze gminy Tarczyn bezpłatnych zajęć odbyli oni kilkumiesięczne treningi pod okiem fachowców. Ćwiczenia te odbywały się od marca 2014, w łącznym wymiarze niemal 200 godzin. Zajęcia rozplanowali w najdrobniejszych szczegółach wykwalifikowani specjaliści od przygotowania ogólnego (siła, zwinność, gibkość, wytrzymałość) oraz od przygotowania techniki biegowej i motoryki. Trenujący otrzymali ponadto odpowiednio dobrane stroje, a także buty sportowe. Dzięki tak kompleksowemu przygotowaniu mogli z powodzeniem podołać wielkiemu wyzwaniu, jakim jest bez wątpienia przebiegnięcie trasy półmaratonu.

Liczne atrakcje

Co więcej, zawody połączone były z różnego rodzaju atrakcjami, w tym dmuchańcami i malowaniem buziek, które sprawiły sporą radość najmłodszym uczestnikom imprezy. Sportowcy mogli liczyć m.in. na profesjonalną rozgrzewkę przeprowadzoną przez Katarzynę Gubę z Fitness Club Fabryka Wagi, jak również na darmowe napoje izotoniczne, wodę, pyszną kawę oraz żywność. Półmaraton odpowiednio zabezpieczały służby medyczne i mundurowe: policja, straż miejska oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Dodatkowo wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi gratyfikacje pieniężne i statuetki.

Sprawna koordynacja

Sprawna koordynacja wszystkich tych elementów wpływa na niepowtarzalny klimat zawodów, w których liczą się przede wszystkim sam udział, a także promocja zdrowego trybu życia, spędzanie czasu wolnego w gronie najbliższych, szerzenie kultury biegania, przezwyciężenie własnych słabości, życzliwość wobec innych i duch rywalizacji fair play. Półmaraton Tarczyński promuje też skutecznie Tarczyn, jako naturalnie atrakcyjną gminę sukcesu.

Przepyszne jabłka, świeże soki…

Z kolei w ramach Tarczyńskiego Owocobrania na kameralnym rynku w centrum miasta prezentowane były kwiaty i dojrzałe, przepyszne jabłka, wyprodukowane przez miejscowych sadowników. Uwagę jak co roku przykuwała wielka piramida, na bokach której – od dołu po sam szczyt – zostały ułożone te piękne i zdrowe owoce. W czasie imprezy nie zabrakło również świeżo wyciskanych, orzeźwiających soków. Ponadto można było podziwiać obrazy oraz rękodzieło ludowe. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko promocyjno-informacyjne Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Dodatkową atrakcją był pokaz zumby pod kierownictwem licencjonowanego instruktora tego tańca - Oli Łużeckiej.

Szacunek dla rolników

Oficjalne rozpoczęcie święta dokonane przez burmistrz Tarczyna Barbarę Galicz nastąpiło w godzinach popołudniowych. W swym przemówieniu podkreśliła ona m.in. to, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią rolnicy, wykonujący ciężką, godną szacunku pracę, mającą ogromne znaczenie dla naszej rodzimej gospodarki. Zaraz potem dokonano uroczystej dekoracji najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach.

Latynoskie rytmy

Owocobranie zwieńczył koncert grupy Buenos Amigos. Artyści od razu zjednali sobie tarczyńską publiczność, wykonując pełne pasji i werwy piosenki, utrzymane w latynoskich rytmach.


Burmistrz Tarczyna pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Tarczyńskiego Owocobrania 2014, w tym organizację zawodów sportowych i innych atrakcji, oraz wszystkim obecnym na imprezie.

 

 

Szymon Woźniak


Za swój występ w latynoskim stylu zespół Buenos Amigos został nagrodzony owacjami na stojąco

 

Energetyczny pokaz zumby

 

 


Burmistrz Barbara Galicz była pod dużym wrażeniem umiejętności dzieci startujących w zawodach

Owocobranie spotkało się z dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem, zarówno wśród mieszkańców gminy, jak i gości

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarczynie Jan Dębski (z lewej) oraz Zastępca Przewodniczącego Mirosław Faliszewski gratulują najmłodszym sportowcom wspaniałej postawy

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczyła m.in. słynna panczenistka, obecnie Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Erwina Ryś-Ferens

Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz dziękowała wszystkim za udział w Tarczyńskim Owocobraniu i zawodach sportowych

 IV Półmaraton Tarczyński zgromadził dużą ilość zawodników i kibiców

Bieg Rodzinny był nie tylko znakomitą okazją do zdrowego spędzenia czasu, ale również do wzajemnego wsparcia i pogłębiania więzi rodzinnych

Najmłodsi biegacze na starcie

Na całej trasie półmaratonu zawodników żywiołowo dopingowali licznie zgromadzeni kibice 


IV Półmaraton Tarczyński połączony był z różnego rodzaju atrakcjami, w tym dmuchańcami i malowaniem twarzy, które sprawiły sporą radość najmłodszym uczestnikom imprezy

IV Półmaraton Tarczyński relacjonowała m.in. Telewizja Polska

Uwagę uczestników Tarczyńskiego Owocobrania przykuwała wielka piramida z jabłkami

Sprawniej i bezpieczniej

SPRAWNIEJ I BEZPIECZNIEJ

Gmina Tarczyn pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (www.wfosigw.pl) na realizację projektu pn. „Zakup specjalistycznego sprzętu dla OSP Suchodół”. WFOŚiGW wesprze finansowo niniejszą inicjatywę w kwocie ok. 19 tys. zł (połowa planowanych kosztów zadania)

Dzięki realizacji opisywanego przedsięwzięcia Ochotnicza Straż Pożarna w Suchodole jeszcze bardziej podniesie swą gotowość ratowniczo-operacyjną oraz sprawność i skuteczność realizowanych przez siebie zadań.

Jednostka ta, ze względu na swe położenie, ma szczególne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i niesienia pierwszej pomocy przy wypadkach drogowych, przede wszystkim w zachodniej części gminy Tarczyn, gdzie jest jedyną OSP. Jest też niezwykle ważna dla samorządów sąsiadujących z naszą gminą od zachodu, stanowiąc dla nich najbliżej położoną jednostkę strażacką.

Z racji faktu, iż działania ochotniczych straży pożarnych są obecnie bardzo szerokie (od gaszenia pożarów, poprzez zwalczanie klęsk żywiołowych, przeciwdziałanie zagrożeniom ekologicznym, po niesienie pierwszej pomocy - ratowanie życia ludzkiego i mienia), OSP muszą być wyposażone w doskonały, najnowocześniejszy sprzęt przeznaczony do ratownictwa, którego użycie będzie gwarantem najwyższej jakości pomocy i bezpieczeństwa akcji.

Szymon Woźniak


Wspólnie i z uśmiechem

WSPÓLNIE I Z UŚMIECHEM

W ostatnich dniach sierpnia w gminie Tarczyn odbyły się dwie imprezy plenerowe – piknik rodzinny w Pawłowicach oraz otwarcie gminnego placu zabaw w Tarczynie. Obie uroczystości spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców

- Jest nam niezmiernie miło widząc tak wiele rodzin, bawiących się wspólnie i z uśmiechem. Poprzez organizację tego rodzaju imprez pragniemy Państwa zachęcić nie tylko do integracji, lecz również do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – podkreślała w czasie obu uroczystości burmistrz Tarczyna Barbara Galicz.

Wszyscy, którzy przyszli na wybudowane przez gminę place zabaw mogli skorzystać z mnóstwa atrakcji, przygotowanych przez tarczyński samorząd. Przy sprzyjającej, pięknej, słonecznej pogodzie zarówno starsze, jak i młodsze dzieci mogły znaleźć coś dla siebie i radośnie spędzić czas z rodzicami. Wprost oblegane przez najmłodszych uczestników imprez były nie tylko wspomniane place zabaw, lecz również cztery zamki dmuchane (tor przeszkód, puppy land, centrum zabaw, trampolina) i stanowisko do malowania buziek. Co więcej, do zabawy zachęcali animatorzy w bajkowych strojach.

Nie zabrakło również muzyki i pysznego poczęstunku – soczystych tarczyńskich jabłek, dań z grilla, orzeźwiających napojów i waty cukrowej. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się ponadto rodzinne zawody sportowe oraz gry i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami, prowadzone w ciekawy, urozmaicony sposób przez kierownika Lokalnej Grupy Działania „Perły Mazowsza” – Marcina Kiliańskiego.

Należy zaznaczyć, iż nowo otwarty gminny plac zabaw na osiedlu Ustronie w Tarczynie jest obecnie największym tego typu obiektem w gminie. Na pięknym, zielonym terenie, znakomicie wkomponowanym w teren osiedla, znajdują się m.in. duża, obrotowa piramida wspinaczkowa, piaskownice, linarium widokowe, huśtawki, karuzele, kiwaki sprężynowe, zjeżdżalnie, mała ścianka wspinaczkową i huśtawki.

Zapraszamy wszystkie dzieci, wraz z rodzicami, do miłej i bezpiecznej zabawy.

Burmistrz Tarczyna pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie obu imprez oraz wszystkim obecnym podczas festynów rodzinnych.

Szymon Woźniak

Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz otwiera plac zabaw na osiedlu Ustronie wraz z prezesem miejscowej Spółdzielni Mieszkaniowej Witoldem Kędziorem

 

Po przecięciu wstęgi plac zabaw w Tarczynie w okamgnieniu zapełnił się uradowanymi dziećmi

W Tarczynie szczególnym powodzeniem cieszyła się duża, obrotowa piramida wspinaczkowa

Dzieci z radością bawiły się nie tylko na placach zabaw, lecz także na dmuchańcach

Burmistrz Barbara Galicz zachęcała mieszkańców do wspólnej zabawy i aktywnego wypoczynku

Do uczestnictwa w różnego rodzaju zawodach, grach i zabawach było mnóstwo chętnych

Obie imprezy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarczynie

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarczynie

Wychodząc naprzeciw potrzebom dojrzałych mieszkańców, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie podjął działania na rzecz powołania w naszym mieście Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Funkcjonowanie Uniwersytetu przewidziane jest jako zadanie długofalowe, zależne od woli seniorów biorących udział z spotkaniach.

Aby przystąpić do UTW należy wypełnić deklarację znajdującą się na stronie internetowej Gminy Tarczyn bądź Gminnego Ośrodka Kultury i przekazać ją do naszego biura, na adres: Gminny Ośrodek Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17, 05-555 Tarczyn, w godzinach od 9.00 do 19.00.

O spotkaniu organizacyjnym powołującym UTW poinformujemy na stronie www.gok-tarczyn.pl oraz www.tarczyn.pl. Ponadto, osoby które złożą deklarację zostaną poinformowane o tym fakcie listownie.Alfred Kohn
Dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie

 Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image