Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Dom na sprzedaż - Jasieniec

Dom na sprzedaż - Jasieniec

Do sprzedania dom w Jasieńcu 75m2 Więcej informacji w linku poniżej link do ogłoszenia Read more...

Mieszkanie w centrum - sprzedam

• Sprzedam bezpośrednio mieszkanie 51 m2 Grójec Centrum c. 195 tys. t. 662089300 Read more...

Dom z gruntem - Żyrów

• Sprzedam dom z zabudowaniami wraz z gruntem o powierzchni 14,01 ha w miejscowości Żyrów woj.... Read more...

Działka pod zabudowę

Działkę pod zabudowę jednorodzinną i bliźniaczą od 1,5 ha do 5-6 ha jest opracowywany plan zagospodarowania... Read more...

Wynajmę mieszkanie - os. Centrum

• Wynajmę mieszkanie 2 pokojowe umeblowane na os. Centrum, 2 piętro tel. 695 433 618 Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

Studniówka w Tarczynie

Zawżdy tak bywało, gdy na sto dni nauk zostało, wielce godni żakowie biesiadowali na zdrowie” – tak pisał niegdyś Jan Kochanowski i tak jest do dzisiaj.

Sezon studniówkowy otwarty!

Jak co roku uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów  mieli swój najważniejszy bal w życiu. Pierwszy raz ta uroczystość miała miejsce poza murami szkoły- w Domu Weselnym „Dolce Vita” w Pracach Małych. Studniówka to bal, który zapada w pamięć na długie lata i przywołuje  miłe wspomnienia. Od soboty 10 stycznia uczniów klas maturalnych dzieli już tylko 100 dni do egzaminu dojrzałości.

Punktualnie o godzinie 19 przemówiła Pani wicedyrektor  Jadwiga Pawlak życząc wszystkim uczniom najlepszego zdania matury oraz pomyślności w dalszym dorosłym życiu. Wyrazy wdzięczności należą się gościom, którzy zaszczycili ten wieczór swoją obecnością:
Pani Barbara Galicz- Burmistrz Tarczyna, Pani Grażyna Wiśniewska- Sas wiceburmistrz Tarczyna, Pan Andrzej Pszczółka  Przewodniczący Rady miasta i Gminy Tarczyn oraz Rodzice maturzystów.
Uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom piękne, czerwone róże i powiedzieli kilka ciepłych słów w ich kierunku. Gospodarze tego wieczoru złożyli podziękowania swoim nauczycielom oraz wychowawcom za wspólnie spędzony czas, opiekę i pomoc oraz trud włożony w ich wychowanie przez te 3 lata, przeprosili  również za wszystko, co złe.
Nagle usłyszeliśmy pierwsze dźwięki staropolskiego poloneza, którego uczniowie odtańczyli dostojnym krokiem.
Po części oficjalnej klasowi showmani zaprezentowali mistrzowski kabaret, ukazując „codzienne” życie podczas niektórych lekcji. Nauczyciele nie kryli radości po obejrzeniu całej części artystycznej, którą żywo później komentowano. Do uszu studniówkowych imprezowiczów dotarły tylko miłe słowa.  
Po wszystkich przemówieniach, podziękowaniach rozpoczęła się szalona zabawa do białego rana. Nikt nie myślał o troskach i problemach, a jedynie o dobrej zabawie.

MAMY NADZIEJĘ, ŻE ZABAWA BYŁA UDANA

A MATURA  ZA 100 DNI BĘDZIE DOBRZE ZDANA!

ZS Tarczyn


 

II Tarczyńskie Dyktando 21.03.15

Zapraszamy mieszkańców Gminy Tarczyn do udziału w II Tarczyńskim Dyktandzie - 21 marca 2015r

Dofinansowanie na budowę PSZOK-u

Dofinansowanie na budowę PSZOK-u

Pod koniec września 2014r. został oddany do użytku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczący się w Tarczynie przy ulicy Kazimierza Dobrowolskiego 22

Wartość inwestycji pn. „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki odpadów Komunalnych w Tarczynie” to ok. 1,1 mln zł, z czego gmina Tarczyn - na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - otrzymała na to zadanie częściowo umarzalną pożyczkę w wysokości 978 tys. zł.

Planowana ilość selektywnie zebranych odpadów przeznaczonych do powtórnego wykorzystania to 283,3 Mg/rok.

PSZOK to miejsce, w którym mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie zostawić wytwarzane przez siebie, selektywnie zebrane odpady komunalne. Obiekt czynny jest dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty w godz. 7:00-19:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. W przypadku, gdy termin otwarcia PSZOK przypada na jeden z takich dni, obiekt czynny będzie w pierwszy dzień roboczy następujący po dniu wolnym. Regulamin PSZOK znajduje się na stronie gminy, www.tarczyn.pl, w zakładce „Nowy system odbierania odpadów komunalnych”.

 

SWKanalizacja w m. Przypki i Janówek

Kanalizacja w m. Przypki i Janówek zbudowana

Gmina Tarczyn uzyskała dofinansowania, dzięki którym wykonana została sieć kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Przypki i Janówek o długości ok. 3,6 km wraz z przyłączami do indywidualnych posesji

Wartość zadania pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przepompownią i przewodem tłocznym dla ścieków bytowo-gospodarczych w miejscowościach Przypki i Janówek” to ok. 2 mln zł. Gmina Tarczyn - na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - otrzymała na to zadanie częściowo umarzalną pożyczkę w wysokości 628 353,30 zł oraz tzw. pożyczkę pomostową na wyprzedzające finansowanie na kwotę 785 441,00 zł. Część niniejszej inwestycji jest również współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 321 Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 jako etap operacji pn. „Rozbudowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Tarczyn, cz. II”.

 

Szymon Woźniak


 

     

Sukces hokeistów z gm. Tarczyn

SUKCESY HOKEISTÓW Z GMINY TARCZYN!

Zespół Wydry Tarczyn uplasował się na 5. miejscu podczas 4. edycji Amatorskich Mistrzostw Hokeja na Lodzie o Puchar Dyrektora OSiR Mszczonów. Zawody, w których dzielnie walczyła także drużyna Wydry Komorniki odbyły się na lodowisku Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie. Zwyciężyła ekipa Orły Grodzisk Mazowiecki

Na lodowisku stawiło się łącznie 12 drużyn. Rywalizowano systemem: każdy gra z każdym. Mimo, iż turniej miał charakter amatorski, to mecze stały na wysokim poziomie, a kliku zawodników mogło pochwalić się znakomitymi umiejętnościami technicznymi gry w hokeja.

 

Tabela końcowa

1.

Orły Grodzisk Mazowiecki

2.

Diabły Grabce

3.

AKH Jeże Zgierz

4.

Termy Mszczonów

5.

Wydry Tarczyn

6.

Grawitacja I Piaseczno

7 - 12.

Adrenalina Żyrardów, Granatowi Milanówek; Grawitacja II Piaseczno; Kaczory Radziejowice; Raki Skierniewice; Wydry Komorniki

Wywiad z dyrektorem term w Mszczonowie znajdą Państwo pod linkiem: http://zyroskop.info.pl/2015/02/turniej-hokeja-na-mszczonowskich-termach/

 

SW

Zwycięzcy Ligi Halowej

ZWYCIĘZCY LIGI HALOWEJ

W sali Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Tarczynie zakończono XI edycję rozgrywek w ramach Powiatowo-Gminnej Lidze Halowej w Piłce Nożnej. W tegorocznych rozgrywkach wystartowało 20 drużyn podzielonych na dwie grupy (po 10 zespołów) w I lidze i w II lidze.


A oto statystyki i oficjalne wyniki turnieju:

I Liga:
Uczestniczyło w niej ok. 200 zawodników, rozegrano 90 meczów, strzelono 334 bramki.
Tabela tej Ligi przedstawia się następująco:

1.Nowoczesna Gmina

2.Inter Tap

3.Nadstal

4.Green Team

5.GOS Grójec

6.Łazy

7.Scorpion Władysławów

8.Perła

9..Argaz Tarczyn

10.Urząd Miasta


Najlepszym strzelcem w I Lidze został
Rafał Suchecki z drużyny Inter Tap, który pokonał bramkarzy 21 razy. Puchar za  najlepszego bramkarza powędrował do Pawła Reszki zdrużyny Nowoczesna Gmina, a miano  najlepszego gracza  przyznano Adamowi Piotrowskiemu, również z Nowoczesnej Gminy. Nagroda Fair Play została z kolei przyznana drużynie Łazy.

II Liga
Uczestniczyło w niej ok. 200 zawodników, rozegrano 90 meczów, strzelono 450 bramek.
Tabela II Ligi przedstawia się następująco:
1.AKKA Warka

2.Galeria Jubilerska Warka

3.Jazgarzew Team

4.Stawo Henryków

5.AS Żabia Wola

6.J.W. Grójec

7.AB Med Serwis

8.Bank Spółdzielczy Tarczyn

9.LGD Perły Mazowsza

10.Grom Prace Małe

Najlepszym strzelcem II Ligi został Grzegorz Witan z drużyny AKKA Warka, który zdobył 23 gole. Najlepszym bramkarzem II Ligi uznano Tomasz Kuźmę z drużyny AKKA Warka. Najlepszym zawodnikiem wybrano Łukasza Grochala z drużyny Stawo Henryków. Nagrodę Fair Play uzyskała drużyna LGD Perły Mazowsza.
Zakończenie rozgrywek miało uroczysty charakter. Puchary, medale oraz dyplomy wręczali zawodnikom Barbara Galicz - Burmistrz Tarczyna oraz Marcin Albinowski - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piaseczyńskiego. Fundatorem nagród była burmistrz Barbara Galicz.
Wielkie podziękowanie należą się organizatorom turnieju, z Andrzejem Latkowskim na czele, którzy włożyli wiele wysiłku i zaangażowania, by odbył się on w miłej i sportowej atmosferze.

AL, SW


Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image