Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Dom na sprzedaż - Jasieniec

Dom na sprzedaż - Jasieniec

Do sprzedania dom w Jasieńcu 75m2 Więcej informacji w linku poniżej link do ogłoszenia Read more...

Mieszkanie w centrum - sprzedam

• Sprzedam bezpośrednio mieszkanie 51 m2 Grójec Centrum c. 195 tys. t. 662089300 Read more...

Dom z gruntem - Żyrów

• Sprzedam dom z zabudowaniami wraz z gruntem o powierzchni 14,01 ha w miejscowości Żyrów woj.... Read more...

Działka pod zabudowę

Działkę pod zabudowę jednorodzinną i bliźniaczą od 1,5 ha do 5-6 ha jest opracowywany plan zagospodarowania... Read more...

Wynajmę mieszkanie - os. Centrum

• Wynajmę mieszkanie 2 pokojowe umeblowane na os. Centrum, 2 piętro tel. 695 433 618 Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

Święto Niepodległości z uczniami ZS

Uczniowie Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Piasecznie

11 listopada to dla naszego narodu jeden z najważniejszych dni w roku. To dzień, w którym świętujemy odzyskanie wolności, to dzień patriotyzmu i radości. Wolność to jedna z najważniejszych wartości. Nasz naród w swej tragicznej historii przeszedł bolesną i długą drogę, by tę wolność odzyskać. Dziś nie musimy walczyć, jak nasi przodkowie, z bronią w ręku, by okazać się prawdziwym patriotą. Przywiązanie do kraju możemy jednak okazywać na wiele innych sposobów.

Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i panią dyrektor Barbarą Piechotą również włączyli się aktywnie w uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Wtorkowe uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny. Uczestniczyły w niej m.in. Piaseczyńska Orkiestra Dęta, poczty sztandarowe, uczniowie i harcerze. Następnie wszyscy udali się przed Tablicę Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, gdzie odśpiewali Hymn Narodowy i wysłuchali wystąpień okolicznościowych.

Po Apelu Pamięci delegacje złożyły wiązanki pod Tablicą Józefa Piłsudskiego i w miejscach Pamięci Narodowej.

Następnie uczestniczyli wraz z grupami historycznymi i rekonstrukcyjnymi w Historycznej Defiladzie Niepodległościowej. Dumnym, równym  krokiem przemaszerowali ulicami miasta wokół Placu Piłsudskiego. Reprezentowali się wspaniale, pokazali swoje umiejętności zdobyte na zajęciach. Okazało się, że wielogodzinne musztry pod czujnym okiem opiekunów przyniosły oczekiwane rezultaty.

Po przemarszu tłumy mieszkańców udały się na Rynek, gdzie można było oglądać prezentacje grup historycznych.

Na  jednym ze stoisk znakomicie zaprezentowała się młodzież naszej szkoły. Uwagę odwiedzających przykuwała barwna galeria zdjęć z życia szkoły,  m.in. wyjazdów szkoleniowych, wycieczek, stażu w Niemczech, zajęć na strzelnicy. Przygotowaliśmy również prezentację multimedialną ukazującą uczniów w różnorodnych codziennych działaniach klas mundurowych.

Przy naszym stanowisku zagościł starosta piaseczyński p. Jan Dąbek, który skierował do uczniów i nauczycieli  podziękowania za udział w uroczystości oraz przekazał wyrazy uznania dla szkoły i jej dorobku. Uwieczniliśmy to spotkanie na pamiątkowym zdjęciu.

 

Mam gen wolności  – kampania społeczna klasy medialnej gimnazjum.

W Dniu Narodowego Święta Niepodległości także uczniowie klasy medialnej rozpoczęli kampanię społeczną pod hasłem Mam gen wolności. 

Celem kampanii było promowanie postawy patriotycznej, rodzimej kultury, języka ojczystego oraz nowoczesnego postrzegania patriotyzmu, zwłaszcza przez ludzi młodych.

Uczniowie pragnęli pokazać, że dziś naszą tożsamość narodową określa szacunek do historii oraz pamięć o ważnych dla naszego narodu wydarzeniach. Niezwykle ważne jest poszanowanie ojczystego języka, znajomość polskiej literatury, kultura słowa na co dzień. Takie cele przyświecały działaniom zainicjowanym przez uczniów. 

Realizację celów kampanii uczniowie rozpoczęli od uczestnictwa w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Piasecznie. W ten sposób udało im się dotrzeć do licznej grupy odbiorców.

Do wtorkowego Święta przygotowywali się starannie i wykazali dużą kreatywność. 

Na piaseczyńskim Rynku  uczennice  stały się ambasadorkami polskiej poezji patriotycznej. Wmieszane w tłum mieszkańców rozdawały własnoręcznie napisane lub przepisane wiersze patriotyczne na specjalnie przygotowanych ozdobnych kartach. Znalazły się na nich także hasła promujące wolność, zwrotki piosenek, przyśpiewek, znanych lub  zupełnie zapomnianych. Dziewczęta przykuwały uwagę biało- czerwonym strojem. Dla najmłodszym  uczestników obchodów uczniowie przygotowali smaczny poczęstunek – babeczki udekorowane chorągiewkami w barwach narodowych.

Kampania uczennic przyciągnęła uwagę dziennikarzy lokalnej prasy i telewizji internetowej, dla  której udzieliły także krótkiego wywiadu.

 Agnieszka Chudzikowska


 

Zakończenie projektu Leonardo da Vinci

30 października – pomyślne zakończenie projektu unijnego Leonardo da Vinci. Rozdanie certyfikatów Europass – Mobilność dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Tarczynie, którzy odbyli staż w Niemczech.

Tegoroczne wakacje po raz kolejny stały się dla uczniów klas mundurowych naszego Liceum okazją do wyjazdu na bezpłatne praktyki w Niemczech. Dzięki staraniom Pani Dyrektor Barbary Piechoty oraz władz naszej gminy udało się przygotować program stażu, który uzyskał akceptację Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w ramach projektu Uczenie się przez całe życie – Leonadro da Vinci, finansowany przez Komisję Europejską.

18 uczniów z klas I i II Liceum Ogólnokształcącego o rozszerzonym programie nauczania o wybrane zagadnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zadania policji i wojska wyjechało do ośrodka szkoleniowego DEULA Nienburg.

Staż odbywany przez uczniów naszej szkoły w dniach od 29 czerwca do 12 lipca obejmował zagadnienia ujęte w temacie – Katastrofy naturalne – system ratowania życia ludzkiego według standardów europejskich.

W ramach prowadzonych zajęć uczniowie zdobyli umiejętności wykraczające poza ramy programu kształcenia w szkole. Zdobyte kompetencje zostały poświadczone przez międzynarodowe certyfikaty. Ich zakres obejmuje:

- poznanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych w pojazdach ratowniczych,

- obsługa techniczna nowoczesnego sprzętu ratowniczego,

- nabycie podstaw komunikacji w języku niemieckim i słownictwa technicznego,

- poznanie historii, tradycji i kultury Niemiec.

14 listopada, podczas uroczystego apelu, uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Barbary Piechoty  duplom „Europass – Mobilność”, czyli tak zwany certyfikat, który potwierdził odbycie za granicą stażu. stażu grupie 18 uczniów w mieście Nienburg. Ów dyplom jasno i dokładnie określa zakres czynności i zadań osoby odbywającej staż zagraniczny. Taki program daje możliwość zaprezentowania swoich kwalifikacji pracodawcom na terenie całej Unii Europejskiej w przejrzysty i zrozumiały dla nich sposób. Być może dzięki niemu uczniom naszej szkoły będzie łatwiej w tak trudnych teraz warunkach otrzymać pracę.

Coroczne praktyki organizowane w Niemczech dla uczniów naszej szkoły wnoszą wiele nowych doświadczeń, są okazją do nawiązania ciekawych znajomości, przełamania barier językowych i kulturowych Można zaobserwować, że uczniowie, po powrocie z praktyk, są bardziej otwarci na świat, pełni niezapomnianych wrażeń, świadomi swoich atutów i możliwości oraz nowych perspektyw w przyszłej karierze zawodowej.

 

Konkurs "Szopka Bożonarodzeniowa" w Tarczynie

Konkurs na "Szopkę Bożonarodzeniową" - prace prosimy składać do 15 grudnia 2014r. do GOK-u w Tarczynie

Dotacja dla gm. Tarczyn na "schetynówkę"

Gmina Tarczyn zdobywa dotację na „schetynówkę” !

Ogromny sukces tarczyńskiego samorządu: gmina Tarczyn, jako zaledwie jedna z dwóch gmin powiatu piaseczyńskiego, uzyskała od Wojewody Mazowieckiego dofinansowanie w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II –Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Złożony przez gminę projekt dotyczy modernizacji liczącego niemal kilometr ciągu drogowego w miejscowości Wola Przypkowska tj. ulic: Okrężnej, Prostej i Kościelnej. Inwestycja, na wdrożenie której tarczyński samorząd pozyskał ok. 630 000 zł dotacji (50% kosztów całego zadania), zostanie zrealizowana w 2015r. 

W województwie mazowieckim, spośród ponad 170 złożonych wniosków, do dofinansowania zakwalifikowały się w sumie 59 projektów – w tym 24 powiatowych i 35 gminnych. Ostatecznie, po ocenie formalnej i merytorycznej, na wstępnej liście rankingowej znalazło się 48 projektów powiatowych i 106 gminnych.


- Bardzo się cieszę, iż nasze przedsięwzięcie znalazło uznanie w oczach komisji oceniającej projekty, tym bardziej, że wnioski o dotacje na modernizację i budowę dróg składało do Wojewody Mazowieckiego bardzo wiele gmin i powiatów z całego Mazowsza, zatem poprzeczka była zawieszona niezwykle wysoko – zaznacza Barbara Galicz, burmistrz Tarczyna.


Zgłoszony przez gminę Tarczyn projekt „Przebudowa dróg gminnych nr 280643W, 280640W i 280641W na terenie gminy Tarczyn” będzie miał pozytywny wpływ m.in. na poprawę bezpieczeństwa i zdrowia osób zamieszkujących tereny przy ulicach: Okrężnej, Prostej i Kościelnej, w tym dzieci i młodzieży, a także przemieszczających się tam rowerzystów i zmotoryzowanych. Będzie to związane nie tylko z modernizacją poboczy i położeniem nawierzchni asfaltowej na ww. ulicach, lecz także z wykonaniem pasa pieszo-rowerowego, przejść dla pieszych oraz z ustawieniem odpowiednich znaków drogowych.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów Komisja przy Wojewodzie Mazowieckim oceniała projekty według następujących kryteriów:
•    wpływu inwestycji na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym
•    spójności z siecią dróg województwa
•    współpracy z innymi podmiotami przy realizacji zadania
•    odbudowy drogi zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych
•    wpływu inwestycji na rozwój obszarów wiejskich
•    wpływu na poprawę dostępności komunikacyjnej lokalnych ośrodków gospodarczych, atrakcyjność inwestycyjną i rynek pracy
•    wpływu na poprawę dostępności komunikacyjnej instytucji publicznych
•    wpływu na realizację zadań państwa o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa obywateli.

  Władze gminy Tarczyn otrzymają wsparcie finansowe z budżetu państwa w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II –Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” w 2015r. 


Więcej informacji na stronie www.mazowieckie.pl, w zakładce "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych".

 

Szymon Woźniak

 

Repertuar KZR w Tarczynie - 29.11.14

Repertuar KINA ZA ROGIEM - 29 listopada (sobota) 2014 - "Ryś i spółka" oraz "Bilet na księżyc"

5,7 mln zł z UE na wodociąg i kanalizację

5,7 mln zł z UE na wodociąg i kanalizację

Pod koniec października gmina Tarczyn złożyła wniosek o dofinansowanie projektu: „Kompleksowa rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej wraz z rozbudową Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Pawłowice i budową nowej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Wólka Jeżewska, gmina Tarczyn” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego (RPO WM), Działanie 4.1 Gospodarka wodno-ściekowa. Wartość przedsięwzięcia: 11 471 897,67 zł, wnioskowana dotacja: 5 735 948,84 zł.

Celem projektu, który już został w całości zrealizowany (gmina wnioskuje o refundację 50% poniesionych kosztów), była budowa kompleksowej infrastruktury technicznej w postaci budowy ok. 46 km sieci wodociągowej, ok.2,7 km sieci kanalizacyjnej oraz modernizacji SUW w Pawłowicach i budowy kolejnej SUW w Wólce Jeżewskiej.

Obecnie gmina czeka na ocenę formalną złożonego przez siebie wniosku.

SW


Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image